Bij- en nascholing voor professionals in de gezondheidszorg.
Zoekenmenu
6 september 2021

eHealth in de apotheek 

Datum:

Maandag 6 september 2021

Locatie:

U-Parkhotel 
De Veldmaat 8
7522 NM  Enschede
(op de campus van Universiteit Twente)

Tijd:

09.00-12.30 uur 

Kosten:

€ 235,00  

Aantal deelnemers:

max. 20 

Toelichting

Deze interactieve workshop is een eerste kennismaking met het thema 'eHealth' als vorm voor farmaceutische patiëntenzorg in de openbare apotheek. Centraal staat eHealth gericht op patiënten, met een ondersteunende of aanjagende rol van de apotheker. Na het volgen van deze workshop ben je uitgerust met de kennis, vaardigheden en motivatie om met eHealth aan de slag te gaan in je eigen praktijk.

eHealth wil zoveel zeggen als 'alle vormen van gezondheidszorg over afstand (telemedicine)'. Centraal staan mobiele apps waarbij de patiënt de eindgebruiker is met de apotheker of andere zorgverleners in een ondersteunende of zelfs aanjagende rol. Het aanbod daarvan is immens en groeit nog elke dag. Hoe ga je daarmee om? Hoe scheid je kaf van koren en hoe geef je je cliënten goede adviezen en goede begeleiding? 

Resultaat
na afloop van de workshop:
- kun je anderen uitleggen wat met eHealth wordt bedoeld
- ken je verschillende toepassingen van eHealth in de openbare farmacie
- kun je eHealth toepassingen beoordelen op de belangrijkste kenmerken
- hanteer je de verschillende stappen die uniek zijn bij het werken met eHealth
- weet je hoe je eHealth toe kunt passen in de farmaceutishce zorg voor cliënten

Deze nascholing wordt georganiseerd in samenwerking met IVM (Instituut Verantwoord Medicijngebruik).

Cursusleiding

De workshop staat onder leiding van Bart Pouls. Bart is in 2013 afgestudeerd als apotheker aan de Universiteit Utrecht. In 2014-2015 was hij apotheker in de huisartsenpraktijk als onderdeel van het POINT onderzoek en van 2015-2017 heeft hij gewerkt als instellingsapotheker met name op het gebied van de gehandicaptenzorg. Thans is hij promovendus bij de Sint Maartenskliniek in Nijmegen (verbonden aan RadboudUMC). Zijn onderzoek legt zicht toe op eHealth toepassingen in de reumatologische zorg. Al tijdens zijn studie was hij actief betrokken bij het onderwijs. Ook na zijn studie is het enthousiasme voor onderwijs gebleven en verzorgt hij cursussen voor onder andere farmacie- en geneeskundestudenten en apothekers en huisartsen in opleiding.

Doelgroep:
apothekers (openbare en poliklinische apotheek)

Programmacommissie Dr G.J. van Hoytema Stichting:
- Ilse Hövels-Harmelink, apotheker
- Chantal Jansen-Olimulder, apotheker
- Renate Jurgens, apotheker
- Peter Menno Komduur, apotheker
- Miriam Idkses, apotheker

Programma

09.00 uur

Ontvangst met koffie, thee

09.30 uur

Start programma, met halverwege een korte pauze

12.30 uur

Afsluiting 

Algemene informatie

Plaats:
U-Parkhotel (gebouw 45) op het terrein van de Universiteit Twente te Enschede.

Kosten:
Het cursusgeld bedraagt € 235,00. Inbegrepen zijn de kosten voor de koffie/thee. Bij annulering tot 4 weken voor de cursus bent u € 45,00 administratiekosten verschuldigd, daarna bent u het volledige cursusgeld verschuldigd. Annulering geschiedt uitsluitend schriftelijk. Zie onze Algemene Voorwaarden  

Accreditatie:
In aanvraag

Aanmelden:
Via de knop aanmelden. U ontvangt de bevestiging en de factuur per mail.

Secretariaat:
Het secretariaat van de Dr. G.J. van Hoytema Stichting is gevestigd op het terrein van de Universiteit Twente in gebouw ‘de Vrijhof’ kamer 553.
Tel: 053-4892409
e-mail: [email protected]

Dr G.J. van Hoytema Stichting
Universiteit Twente
De Vrijhof (gebouw 47),
kamer 525 en 527

De Veldmaat 5
7522 NM Enschede

Tel.: 053-4892409
E-mail:

Sitemap Privacybeleid Retourbeleid Winkel Regels