Spring naar de tekst

Dr. G.J. van Hoytema Stichting

Home > cursusaanbod_2004 > cursusinfo > Probleemgedrag bij dementerende ouderen
Home Universiteit Twente
Algemeen
Cursusaanbod 2005
Cursusaanbod 2006
interessante links
fotoalbum
Presentatie 7 oktober
 
 Contact
 Sitemap
 Zoeken
 

Probleemgedrag bij dementerende ouderen

1 / 4

VHS0441

Locatie: Zorgcentrum St Jansgeleen te Geleen

Datum: 22 april 2004

Tijd: 9.30-16.20

Kosten: € 190

Aanmeldformulier

Toelichting

Voor de zesde maal organiseert de Dr G.J. van Hoytema Stichting een symposium over probleemgedrag bij dementerende ouderen in verpleeg- en verzorgingshuizen. Zorgverleners in deze instellingen worden hiermee veelvuldig geconfronteerd. Het geven van een positieve wending aan dit gedrag wordt vaak als moeilijk ervaren en leidt gemakkelijk tot gevoelens van onmacht.

In deze versie van de cyclus “probleemgedrag bij ouderen” willen we vooral stilstaan bij resultaten van wetenschappelijk onderzoek. Door onderzoek te doen wordt namelijk een systematische en gerichte speurtocht ondernomen naar nieuwe inzichten; inzichten die bruikbare interventies kunnen opleveren voor de dagelijkse praktijk. Anderszins kan wetenschappelijk onderzoek zinvol zijn om bestaande zorgvormen, therapieën en benaderingswijzen op hun effectiviteit te toetsen.

In het ochtendgedeelte staan, naast het vóórkomen van probleemgedrag, algemene benaderingswijzen centraal. In de middag komen een aantal effectiviteitstudies naar gerichte vormen van beïnvloeding van probleemgedrag aan bod.

Wij willen u op deze wijze een gevarieerd programma met verschillende onderzoeksresultaten presenteren, die alle als handvat kunnen dienen voor de omgang met probleemgedrag in de praktijk.


1 / 4
  Top
Laatst gewijzigd op 23-03-2004 16:34:47
© Universiteit Twente
Sitemap Privacybeleid Retourbeleid Winkel Regels